Ziraat Bankası Arsa Kredisi Alabilme Koşulları

Ziraat Arsa Kredisi; Arsa yatırımı yapmak isteyenlere Ziraat Bankası 60 aya varan vade imkanları ile finansman sağlıyor. Ziraat Bankası’nın arsa kredisinde satın alınmak istenen arsanın değeri bir expertiz tarafından belirleniyor ve çıkan değerin maksimum olarak %50’si banka tarafından kredi olarak veriliyor.

 

 

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Koşulları Nelerdir?

 

Ziraat Bankası’ndan alınacak olan arsa kredisi koşulları:

 • Kredi ile satın alınmak istenen arsanın expertizce değerinin en fazla %50’si için kredi çekilebilmektedir.
 • Maksimum 60 ay vade fırsatı bulunmaktadır.
 • Ziraat arsa kredisi ile satın alınacak olan arsa belediyenin sınırları içinde yer almalıdır ve imarlı olmalıdır.
 • Arsa üzerine ipotek tesis edilir; ayrıca banka gerek görürse müşteriden ekstra teminat göstermesini isteyebilir.
 • Ziraat Bankası kredi için planlanan vade süresince Hayat Sigortası talep etmektedir.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Ziraat Bankası arsa kredisi başvurusu; Arsa kredisi başvurusu herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden yapılabilmektedir. Arsa kredisi başvurusu için sadece şube kanalı bulunmaktadır.

Başvuru İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Ziraat Bankası Arsa Kredisi başvurularında esas olarak istenen belgeler:

 • numarasının bulunduğu nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü ehliyeti fotokopisi gösterilmelidir.
 • Şubede başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Krediyi çekecek olan kişinin çalışma durumuna göre belirlenen gelir belgesi
 • Serbest Meslekte çalışan kişiler için üyelik belgelerinin fotokopisi
 • Satın alınacak olan arsaya ilişkin belgeler
 • Şube tarafından istenebilecek diğer belgeler

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Faiz Oranları Nedir?

 

Ziraat Bankası Arsa Kredisi faiz oranları müşterinin kredi geçmişine göre, vade tutarına ve çekilecek olan kredi miktarına göre değişebilmektedir. Faiz oranları %1.11’den başlamaktadır.

Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

 

 

Arsa Kredisi Hesaplama 2017; Ziraat Bankası arsa kredisi için vade süresini 60 aya çıkartmıştır. Ziraat Bankası’ndan arsa kredisi çekmek isteyenler arsanın belirlenen değerinin %50’sine kadar kredi alabilme olanağına sahiptirler. Kredi Hesaplamaları yaparak en uygun ödeme planını bulabilmek için Ziraat Bankası’nın Tüketici Kredisi Hesaplama Aracından yararlanılabilir. Arsa Kredisi Ziraat Bankası’nda Tüketici Kredileri başlığı altında yer almaktadır.

Bu sayfadaki hesaplamalar sadece genel bilgi amaçlı olarak değerlendirilmelidir banka için herhangi bir bağlayıcılığı yoktur; müşterilerin kredi notlarına, banka geçmişlerine, özel durumlarına göre arsa kredisi ödeme planlaması yapılacaktır. Arsa Kredisi için kredi hesaplamaları sayfasında alınmak istenilen kredinin türü, kredinin tutarı, ödeme aralığı-sıklığı, vade ve faiz oranlarıyla ilgili kutucuklar bulunmaktadır.

Kredi hesaplama araçlarının kullanılması ve kişilerin bütçelerine en uygun ödeme planına karar vermeleri önemlidir. Arsa Kredileri genellikle yüksek kredi notuna ve düzenli ödeme geçmişine sahip olan kişilere kolaylıkla verilebilir. Kredi başvuruları onaylandığı anda ödeme planı ve diğer gerekli işlemler şubelerde yapılmaktadır. Geri ödeme koşullarının bütçeye göre gerçekçi bir şekilde seçilmesi kredi notunun yükselmesini ve kişilerin daha sonraki kredi işlemlerinde sorun yaşamamalarını sağlar.

Ziraat Bankası ilgili sayfasından hesaplama aracına ulaşabilirsiniz: http://www.ziraatbank.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın