Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Nasıl Alınır ?

Eğitim, bütün toplumların üzerinde durduğu ana unsurların başında gelmektedir. Eğitim seviyesinin yüksek olduğu ülkeler, gerek teknolojik gelişimde, gerekse uygarlık da dünyanın öncüleri arasında gösterilebilir. 1990’lı yılların Türkiye sinde eğitimin önemine Lise ve sonrasında dikkat çekilirken günümüzde bu durum tersine dönmüş durumda. Devletler artık eğitime anaokullarından başlıyorlar. Çünkü ata sözünde de denildiği gibi ‘’Ağaç yaş iken eğilir.’’ Ülkemizde de İlkokuldan, Üniversiteye kadar olan bu zorlu maratonda ailelere de, ilgili kurumların üzerine de çok fazla sorumluluk düştüğü yadsınamaz bir gerçek.

 

 

Pek çok aile çocuklarının en iyi üniversitelerde ve hatta yurt dışında eğitim almasını ister. Lakin; bunun için çoğu zaman ekonomik bütçeler yeterli gelmeyebilir. Bunun için ise alternatif arayışları devreye girer. Bankalardan alınacak olan eğitim kredisi bu alternatiflerin başında gelmektedir. Örnek vermek gerekirse Ziraat Bankası Eğitim Kredisini örnek olarak verebiliriz. Sizde eğer gerekli koşulları taşıyorsanız bu krediden faydalanabilir, çocuğunuzun ya da kendinizin eğitimini en iyi şekilde tamamlamanıza imkan tanıyabilirsiniz.

Öğrenci Kredisini Hangi Bankalar Veriyor? 

 

Öğrenci kredisi veren bankalar statüsünde lider durumda olan Ziraat Bankası, 5.000 TL’den başlayan seçeneklerde krediye olanak tanımakta.  Öncelikle sözü edilen krediden faydalanabilmek için süreç ve koşullar ile ilgili biraz bilgi verelim. Eğitim kredinizi kısa, orta ve ya uzun vadede alabilir eğitim giderlerinizi istediğiniz şekilde karşılayabilirsiniz. Yapılması gereken öncelikli çalışma kredi çekip çekmeme konusunda kararı vermek ve ihtiyaçları belirlemek olmalıdır.

Ziraat Eğitim Kredisi Alma Koşulları

 

ziraat eğitim kredisi alma koşulları çok da zor olmamakla birlikte 36 aya varan vadelerde okul, üniversite, dershane veya kurs giderlerinizi kredili ve ya taksitli mevduat olarak kullandırtabilmektedir. Kredi süresi boyunca Hayat Sigortası da yapan Ziraat Bankası, eğitim kredisi için maddi teminat ya da şahsi teminat istemektedir. Gerekli teminatları sağlayan herkes bu krediyi kolayca alabilmektedir.

Öğrenci İhtiyaç Kredisi İçin İstenilen Belgeler

 

 

öğrenci ihtiyaç kredisi İçin istenilen belgeler ise eğitimin belgesi ve faturaları, nüfus cüzdanı, çalışma durumuna göre gelir belgesi ve başvuru belgesi öncelikli istenilenler arasında. Bunlara ek olarak banka, gerekli görme durumunda ilave evrak da isteyebilir.

Maddi yeterlilik ve destek ne yazık ki tüm dünyada eğitimin olmazsa olmazlarındandır. Eğitimi şansa bırakmamak yapılacak en akıllıca şey olacaktır. Eğer maddi desteğiniz ya da gücünüz istediğiniz eğitimi almaya yeterli gelmiyorsa Ziraat Bankası şubelerinden Eğitim Kredisi başvurusu yapabilir ve hayallerinizi ertelemek zorunda kalmazsınız.

Yukarıda sıralanan bilgi ve belgeler ışığında eğitiminize ciddi katkılar sağlayabilirsiniz. Eğer bursunuz yoksa ya da aldığınız burs eğitim giderlerinizi karşılamaya yeterli gelmiyorsa en yakın Ziraat Bankası şubesinden başvurunuzu yaparak başarılı bir eğitim, iyi bir gelecek ve kariyer için ilk adımı atabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki eğitim ciddi bir konudur ve başarılı toplumlar ancak almış oldukları eğitimin derecesiyle ölçülürler.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın