Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredi Paketi

Maaşını Ziraat’ten çeken emeklilere yönelik özel bir kampanya düzenleniyor. Ziraat Bankası Emeklinin Artısı İhtiyaç Kredisi ve Emeklinin Artısı Konut Kredisi hakkında özet bilgiler aşağıda anlatılmıştır. Krediyle ilgili güncel ve detaylı bilgi Banka Şubelerinden öğrenilebilecektir.

Emeklinin Artısı Kredi Paketi maaşını Ziraat Bankasından çeken müşterilere avantajlı koşullarda kredi vermeyi amaçlayan kredi paketidir.

Ziraat Bankasında emekliye kredi faizsiz olarak mı veriliyor?

Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredi Paketi ile faizsiz değil, ancak düşük faizli kredi verilmektedir. Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası ve PTT emeklilere faizsiz kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Bu uygulamalarda faiz alınmıyor ancak krediyi çekerken tahsis ücreti adı altında ödenen masraflar nedeniyle nihayetinde müşterinin cebinden yaklaşık olarak aynı miktarda para çıkıyor.

Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi

 

 

Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi Ziraat Bankası şubelerini kullanarak emekli maaşını çeken müşterilere yönelik tüketici kredisidir. Bu kampanyaya ait faiz oranları kredi miktarı ve vade farkına göre değişmektedir. Bununla birlikte örnek bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Ziraat Bankası kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu nedenle kredi kullanmak istediğiniz tarihte geçerli olan bilgileri Ziraat Bankası Şubelerinden almanız uygun olacaktır. Nisan 2017 tarihi itibariyle geçerli oran ve miktarlar aşağıda belirtilmiştir.

Örnek olarak belirlenen 48 aylık 20.000 TL değerindeki Tüketici Kredisi, tahsis ücreti alınan ve alınmayan seçeneklerle sunulmaktadır.

– Yüzde 1,11 faiz oranı ile sunulan kampanyada 100 TL tahsis ücreti alınmaktadır. Bu durumda aylık taksitler 566,64 TL olmaktadır. Faiz, tahsis ücreti ve diğer vergiler dikkate alındığında bu kampanyanın yıllık maliyet oranı yüzde 17,55 olmaktadır.

– Yüzde 1,16 faiz oranı ile sunulan kampanyada herhangi bir tahsis ücreti alınmamaktadır. Bu durumda aylık taksitler 574,04 TL olmaktadır. Faiz, tahsis ücreti ve diğer vergiler dikkate alındığında kampanyanın yıllık maliyet oranı yüzde 18,04 olmaktadır.

Tüketici Kredisi kullanan kişilerin sigorta yaptırma mecburiyeti bulunmaktadır. Sigorta masrafı krediyi kullanan kişinin yaşına göre değişmektedir.

Ziraat Bankası Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?

 

 

Ziraat Bankası aracılığıyla maaşını alan emeklilere yönelik cazip bir kampanya olan Emeklinin Artısı Konut Kredisi 5.000-300.000 TL kredi limiti ve 3-120 ay vade seçenekleriyle sunulmaktadır. Maksimum kredi karşılama oranı %80’dir.

Örnek olarak alınan 120 aylık 100.000 TL değerindeki Konut Kredisi kampanyasında faiz oranı yüzde 0,88 olup tahsis ücreti 500 TL’dir. Bu durumda aylık ödemeler 1.352,71 TL olmaktadır. Faiz, tahsis ücreti ve diğer vergiler dikkate alındığında kampanyanın yıllık maliyet oranı yüzde 11,35 olarak hesaplanmaktadır.

Konut Kredisi kullanmak için sigorta yaptırmak mecburidir. Sigorta primleri kişiye ve konuta bağlı olarak değişmektedir.

İpotek Yaptırmak Gerekiyor mu?

 

Tüketici Kredisinde ipotek veya teminat göstermek gerekli değil ancak konut kredisinde satın aldığınız evin ipoteği teminat olarak gösteriliyor.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın