Ziraat bankası Taksitli Tarım Destek Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet Bankası olan Ziraat Bankası, her dönem olduğu gibi bugünde çiftçilerin yanında, üretimi arttırmak ve çiftçiyi üretime teşvik etmek için kredi kampanyaları düzenliyor. Çiftçinin her döneminde yanında olan Ziraat Bankası’nın Taksitli Tarım Destek Kredisi çiftlere bayram ettirecek. Peki, nedir bu Taksitli Tarım Destek Kredisi, Nasıl alınır, hemen bunlara bakalım.

Taksitli Tarım Destek Kredisi Nedir?

Taksitli Tarım Destek Kredisi, Ziraat Bankasının çiftçilere özel olarak hazırladığı bir destek kredisidir. Çiftçi demek üretim demektir. Ve bu üretim süreci oldukça sancı bir süreci içerisinde barındırmaktadır. Çiftçiler iklim koşullarına göre ekinlerini ekmekte ve hasat vaktinde ekinlerini hasat etmektedirler. Çiftçi ürettiği ürünü pazarlayarak gelir elde etmektedir.

Bu sebeple çiftçinin ürünün hasat etmesi ve pazarlaması bir süreci içeriyor. Ve çiftçi sadece belli dönemlerde maddi anlamda bir şeyler elde ediyor. Bu nedenle Ziraat Bankası çiftçilere özel olarak kredi geri ödemesini hasat tarihlerine göre ayarlanması seçeneği ile çiftçinin dostu olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Tarım Destek Kredisi Kaç Vade?

Çiftçi dostu Tarım Destek Kredisi ile aldığınız kredinin farklı ödeme periyotları ve sizlere uygun vade seçenekleri ile ödeyebileceksiniz. Hem de vade vaktini ve adetini siz belirliyorsunuz. Tarım Destek Kredisi sayesinde, maddi ihtiyaçlarını hasatı beklemeden karşılayabilir ve hasat aldığınız vakit ürününüzü pazarladıktan sonra aldığınız bu kredinin geri ödemesini yapabilirsiniz.

Taksitli Tarım Destek Kredisini Nasıl Alırım?

Bağlantı Devletin Bankası Ziraat Bankası’ndan çiftçilere özel kredi kampanyasından faydalanmak için, eğer gerekli koşulları taşıyorsanız, hemen en yakınınızdaki bir Ziraat Bankası Şubesi’ne başvurarak kredinizi çekmek için talepte bulunabilirsiniz. Çiftçilerin en büyük sorunlarından biri maaş bordroları olmadığından diğer bankalardan kredi çekemiyor olmalarıdır.

Fakat Ziraat Bankası çiftçinin üretimini devam ettirebilmesi için bu tür formalitelere başvurmadan hem de çok uygun seçeneklerle kredi sunmaktadır. Taksitli Tarım Destek Kredisi almak için çiftçilerin bankaya şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Bankaya başvuran çiftçi için en uygun ödeme seçenekleri ve faiz oranları sunularak çiftçiye ayrıca finansal danışmanlık hizmeti de sunulmaktadır.

Ziraat Bankası Taksitli Tarım Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası öncelikli olarak çiftçinin krediyi ödeyebilme durumuna göre bir değerlendirme yapmaktadır. Çünkü resmi olarak hiçbir geliri olmayan çiftçiye hiçbir banka kredi vermemektedir. Tarlası, traktörü, tarımsal faaliyet alanı olmayanlar bankalardan elleri boş olarak dönerler. Tarım destek kredisi çekmek için sizin de üretim yapan ve bu araçlardan en az bir kaçına sahip olmanız gerekmektedir. Yani bankadan kredi almanın yolu çiftçi olmanıza bağlıdır. Daha detaylı bilgi almak için bankanın bir şubesine uğrayabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın