Ziraat Bankası Tüketici Avans Kredisi

Avans hesabı kısaca; kredili mevduat hesabı şekilde tanımlayabiliriz. Bankaların herhangi birinde bulunan vadeli, vadesiz hesaba bağlanan uzun vadeli ve yüksek miktardaki krediler yerine; kısa vadede ödenen, mevcut hesaba bağlanan; bireylerin para sıkıntısı çektiğinde acil ödemelerinde kullandığı az limitli ek bir hesaptır.

Ziraat Bankası Tüketici Avans Hesabı;

 

 

Ziraat Bankası bünyesinde vadeli, vadesiz ya da yatırım hesabına bağlı olarak tüketiciye acil nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmete sunduğu bir olanaktır. Banka çekilen avansın ödemesini 6 aya kadar vade imkanı sunar. Ödemelerinizi tek taksit veya ödemeli olarak kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterilerinden hayat sigortası yaptırma şartı aramaz.

Ziraat Bankası hesaplarınızın herhangi birisine bağlı olarak açılabilicek olan Ziraat Tüketici Avans Hesabı size en yakın Ziraat Bankası şubelerinden başvurabilirsiniz. Şubede sizden nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi, başvuru formu ve buna ek olarak teminat belgeleri istenebilir.

Krediler İçin Genel belgeler;

 

 

 1. Kimlik Belgesi Aslı (Nüfus Cüzdanının veya Ehliyetin veya Pasaportun) (Üzerinde kimlik numarası yazılı olması gerekmektedir)
 2. Gelir Belgeleriyle alakalı bilgiler;
  1. Kamu çalışanıysanız güncel bordronuz,
  2. Özel Sektör çalışanıysanız güncel bordro yâda maaşınızda haciz veya kesinti olmadığına dair güncel bir yazı gerekmektedir. Bununla birlikte şirketinizin güncel imza sirküleri de getirilmesi gerekir. Ayrıca SGK’dan kredi başvurusu yapan kişinin hizmet dökümü belgesi de istenen evraklar arasındadır.
  3. Bağlantı Emekliyseniz kurumunuza ait emeklilik belgeniz ya da emekli maaşınızı gösteren bankanıza ait hesap cüzdanınız. Ancak emekli olmanıza rağmen aktif olarak çalışıyorsanız çalıştığınız işyerinden destek prim bildirgeniz gerekmektedir.
  4. Serbest meslek sahibiyseniz şirketinizin güncel olan vergi levhası, şirketinizin yıllık gelirvergisi beyannameniz, şirketinize ait işletme hesap özeti ile şirket ticaret sicil gazeteniz gerekmektedir.
  5. Eğer çiftçi iseniz Çiftçilik Belgeniz ve Müstahsil Makbuzlarınız ile Arazinize ait olan tapu veya tapuların fotokopileri gerekmektedir.
  6. Ayrıca faiz geliriniz varsa hesap cüzdanınız, kira geliriniz varsa size ait tapu ya da kira kontratınızın bir fotokopisi gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın