Ziraat Bankası Tüketici Kredisi ve Kredinin Koşulları

İçinde bulunduğumuz hayat şartları ne yazık ki zorlu. Saatlerce çalıştığımız işlerden kazandığımız paralar her ihtiyacımızı karşılamaya yetmiyor. Günümüzde ihtiyaçlarını karşılamak için herkesin başvurduğu finansal destek; kredilerdir. Yeni çıkan istekler, evlilik planları, eğitim masrafları, hobiler gibi hayati durumlar karşısında masrafları karşılamak belli miktarda paralar gerekmektedir. Bankalar bu ihtiyacın karşılanması amacıyla bir çok finansal destek çözümleri sunmaktadır. Bu çözümler tercih edilerek hayal edilen ihityaçlar sağlanabilir, evlilikler yerine getirilebilir, eğitimler tamamlanabilmektedir. Bankalar müşterilerinden topladıkları mevduat tutarlarını müşterilerine kredi olarak hizmet sunmaktadır. Krediler bireyler için ticari bir amaç gütmez; bireysel ihtiyaçları karşılamak amaçlanır.

 

 

Bankalar; ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermek amacıyla çeşitli kredi paketleri hazırlarlar ve her çeşidin kendine has faiz oranları, masraflar ve vadesi değişiklik gösterir.

Krediden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahiplerini ilgilendiren bir önemli konu ise; kredi notudur. Kredi notu, bireyin finansal olarak ne kadar güvenilir olduğunu, daha önceki borçlanmalardaki ödemelerine olan sadakatini gösteren sayısal bir ifadedir. Ne kadar yüksekse kredinin hacmi büyür; ödeme koşulları iyileşir ve çeşitli masraflara da katlanmak zorunda kalmaz.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Avantajları;

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi ile 48 aya kadar vade imkanıyla ihtiyaç sahiplerinin yararlanmasını sağlamaktadır. Ziraat Bankası; tüketiciye gelirine ve isteğine göre ödeme seçenekleri ve faiz oranları sunarak esnek bir kredi anlayışı getirmiştir. Tüketicilerin gelir belgesiyle bir iş sahibi olduğunu kanıtlaması esastır.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisinden yararlanan tüketicilere banka tarafından hayat sigortası yapılmaktadır. Tüketici kredisinde faiz oranları tüketicinin gelir seviyesine ve ödeme koşullarına göre değişiklik göstermesine karşın; genel olarak aylık %1.70 faiz oranı uygulanır.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisine Nasıl Başvurulur ?

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi’ni almaya karar veren bireyler bankanın tüketici kredisi hesaplama ekranından sorgulamalarını yaptıktan sonra almak istedikleri miktardaki krediye Ziraat Bankası şubelerinden başvurabilecekleri gibi Ziraat Bankası internet şubesi, çağrı merkezleri veya ATM’lerden bireysel olarak da başvurabilirler.

 

 

Ziraat Bankası şubelerinde tüketici kredisi başvuruları için istenen belgeler ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Ziraat Bankası Tüketici Kredisine Başvuru formu
  • C. Kimlik numarası yazılı olan nüfus cuzdanı veya sürücü belgesi
  • Gelir belgesi
  • Fotoğraf
  • Üzerine kayıtlı taşınmaz malların tapu fotokopisi (gerekli durumlarda istenebilmektedir.)

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 22 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın