Ziraat Bankası Turizm Destek Paketi Nedir?

Turizm Destek Paketi :

İçinde bulunduğumuz coğrafya turizm sektörüne çok elverişlidir. Mükemmel fırsatları sunmasına karşın; ülke olarak turizm sektöründe yaşanan sıkıntılar göz ardı edilemez hale gelmiştir. Bu şartlar altında turizm sektörünü canlandırmak, sektördeki firmalara finansal açıdan destek sağlamak, yeni projeleri desteklemek için birçok destek paketleri hazırlanmaktadır. Uygun vade ve ödeme seçenekleri ile başta konaklama tesisleri ve seyahat acentalarını desteklemek amaçlanmaktadır. Tamir ve bakım ödemeleri, yeni tesis ve kapasite arttırımları, tedarik sağlama, ticari gayrimenkul alımları, SGK, vergi ödemeleri gibi işletmelerin temel mali faaliyetlerindeki maddi zorlanmayı ortadan kaldırmak amacıyla hazırlanan kredi paketleridir.

 

 

Ziraat Bankası Turizm Destek Paketi Neleri Kapsar? :

Ziraat Bankası’nın Turizm Destek Paketi ; turizmle içiçe olan firmalara; kısa ve uzun vade seçenekleri ile işletmelere sunulan finansal destektir. Ziraat Bankası; kredi paketinden yararlanan işletmelere ayrıca; bankacılık ürünlerinde de kolaylıklar sağlamaktadır. Konaklama tesisleri, seyahat acentaları, ulaşım sektörü ve tedaikçileri gibi turizmin temel zincirlerine esnek ödeme koşulları ile olanak sağlamakta, yeni yatırım veya tamir, bakım işlerinde en az 2 yıl ödemesiz uzun vadeli yatırım kredisi olanakları sunmaktadır.

Ziraat Bankası Turizm Destek Paketi :

Ziraat Bankası; yeni yatırımlar ya da tesisin genişletilmesi çalışmaları, turizm ürünlerini çeşitlendirmeye yönelik olan tüm yatırımlarda turizm işletlerini desteklemeyi amaçlamıştır. Bu konuyla ilgili olan çalışmalarını her zaman titizlikle yürüten Ziraat Bankası, bu kredi kampanyasında da müşterilerine hizmetten kaçınmamıştır. Bu pakete başvurmak isteyen işletme yetkilileri Ziraat Bankası’ndan bilgileri alarak başvurma işlemini başlatabilirler.

Ziraat Bankası Turizm Destek Paketine Nasıl Başvurulur?

Ziraat Bankası Turizm Destek Paketine nasıl başvuru yapılır diye düşünen turizm işletmesine sahip olan bireyler belirlenen şartları taşıdıkları durumda gerekli olan belgeleri toplayarak Ziraat bankası şubelerine başvurabilecekleri gibi, Ziraat bankası mobil uygulaması üzerinden sms ile de başvurabilirler. Bunların dışında Ziraat Bankasının sürekli yenilenen ve arayüzüyle kullanıcılara güzel ve kaliteli işlem yapma imkanı sunan internet bankacılığı üzerinden de başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir.

 

 

Ziraat Bankası Turizm Destek Paketi Faiz Oranları Nelerdir?

Ziraat Bankası turizm destek paketi faiz oranları diğer bankaların ve müşterilerine sundukları kredilerin etkilendiği gibi dünyadaki ve ülkemizdeki ekonomik dalgalanmalardan etkilenen faiz oranlarıdır. Fakat Ziraat Bankası’nın kendi internet şubesinde de belirttiği oranlar olan yıllık 11 ile 12 arasında gelip giden faiz oranlarından çok da farklılık göstereceğini düşünmediğimiz Ziraat Bankası turizm destek paketine başvurmak isteyen turizm işletmesi sahipleri bu faiz oranlarına göre Ziraat bankası kredi hesaplama işlemlerini yapabilirler.

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın