Ziraat Bankası’nın Hasat ve Pazarlama Kredileri Alma Koşulları

Hasat ve Pazarlama Kredisi Nedir? :

Hasat ve pazarlama kredileri, tarım kredileri olarak da bilinir. Hangi türden tarım olursa olsun; çiftçilikle uğralan gerçek ve tüzel kişilere tamamen destek amaçlı kullandırılır. Herhangi bir nakit sıkışıklığı durumunda çiftçilerin başvurulabildiği bir kredi türüdür.

Ziraat Bankası’nın Hasat ve Pazarlama Kredisi:

Ziraat Bankası çiftçinin ihtiyacını karşılamaya yönelik kredi imkanları sunmaktadır. Ürünün hasat öncesi ya da hasat dönemi sonrasında kısa vadeli olarak gerçekleştirilebilir.

 

 

Kredi Kullanımında Ziraat Bankası’nın Belli Şartları :

Krediyi çekecek çiftçinin ya da işletmenin; geri ödeme teminatı göstermesi gerekmektedir. Tarımla uğraşan işletmenin düzenli bir maaş ödediğine dair teminat belgesi ve üretiminin sertifikalı olduğunu belgeyen evrakları teslim etmesi gerekmektedir. Yem üretiminde bulunan işletmeler; en 10 dekar alanda ekolojik şartları sağladığını belgelemelidir. Ekim şartlarına uygun işletmelidir. Meranın ekimi için; yonca ekiminde 4 yıl, korunga da 3 yıl tesisin bozulmadan işleyeceğini taahhüt etmeleri şarttır. Bulundukları ilin ekolojisine uygun iş yapmalı ve bunu da bağlı oldukları İl Müdürlükleri tarafından onayının alınması şarttır.

Ziraat Bankası Hasat ve Pazarlama Kredisi İçin Gereken Belgeler :

Ziraat Bankası Hasat ve Pazarlama Kredisi İçin talep ettiği belgeler ; krediye başvuran gerçek ya da tüzel kişiler için farklılık göstermektedir. Gerçek kişiler; kredi başvurularında; kimlik, çiftçilik belgesi, tarımsal iş yaptığına dair resmi belgelerini yanlarında bulundurmak zorundadır. Tüzel kişiler ise; işletme varlığını ispat eden vergi levhası, oda kayıt belgeleri, işletmenin 3 yıllık bilançosu gibi önemli belgeleri krediye teminat göstermek zorundadırlar.

Çiftçilerin ve tüzel kişilerin Ziraat Bankası Hasat ve Pazarlama Kredisi’ne başvurabilmeleri için bizzat Ziraat Bankası şubelerine gerekli evraklarla başvurmaları gerekmektedir.

 

 

Ziraat Bankası Hasat ve Pazarlama Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası hasat ve pazarlama kredisi alma koşulları incelendikten ve gerekli belgeler toplandıktan sonra en yakın Ziraat Bankası şubesine gidilerek ve belgeleri ibraz ederek kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi Ziraat Bankası’nın internet bankacılığı şubesi üzerinden ve Ziraat Bankası cep şubesi sms üzerinden de başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu başvuruların sonucunu ise yine mobil ve internet bankacılığından öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hasat ve Pazarlama Kredisi Faiz Oranları

Ziraat bankası hasat ve pazarlama kredisi faiz oranları ise dünyadaki ve ülkemizdeki ekonomik dalgalanmaların ve ekonometrik düzenin etkisiyle değişebilmekte ve sabit kalmamaktadır, bütün bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankasında da bu hareketlenmeler hissedilmekte fakat yine de bankanın kendi belirlediği bir faiz oranı olan 1,26’dan çok farklı olmamaktadır. Ziraat Bankası bu konuda müşterilerini mağdur etmemek için elinden gelen özeni göstermektedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın