Ziraat Combo Kredi Kartı Nedir?

Ziraat Combo Kart, Ziraat Bankasının yeni tasarladığı hem banka kartı hem de kredi kartı özelliklerine sahip karttır. Ziraat Bankası şu an itibariyle Türkiye’nin en büyük bankacılık kuruluşların başında gelmektedir. Ancak banka bu başarısını kredi kartı konusunda gösteremediği için 2018 yılı itibariyle önemli bir atılım gerçekleştirerek kendi markası olan Combo Kartı çıkardı.

Ziraat Bankasının tüm müşterilerine artık kademeli olarak banka kartı yerine geçecek olan Combo Kart verilecektir. Kredi kartı ve banka kartının kombinasyonu olan Combo Kart’a sahip müşteriler dilerse sadece banka kartı olarak kullanabilecek ve yine dilerse kredi kartı özelliğini de aktif olarak kullanabilecek. Kredi kartı özelliğini de aktif olarak kullanan müşteriler, Combo Kartlarını pos makinelerine taktığında otomatik olarak işlemin banka kartından mı yoksa kredi kartından mı gerçekleşmesini soracak. Bu sayede müşteriler tek kart ile dilediğinde kredi kartı olarak kullanabilecek yine aynı zamanda dilediğinde normal banka kartı olarak kullanabilecek.

“İlerde Sadece 3 Kredi Kartı Kalırsa Bunlardan Biri Combo Kart Olacak”

Ziraat Bankası, yeni geliştirdikleri Combo Kart ile beraber kredi sektöründe de öncü bankalardan biri olmayı hedefliyor. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın bu konu hakkında yaptığı açıklamada gelecek dönemlerde Türkiye’de kullanımda sadece 3 adet kredi kartı ürünü kalırsa bunlardan birinin Ziraat Bankası’nın kredi kartı olacağını söyleyerek 2018 yılının sonunda yarım trilyon lira bilanço büyüklüğüne ulaşmayı hedeflediklerini de belirtti.

Ziraat Combo Kart, şu an itibariyle banka personelleri tarafından aktif olarak kullanılmakta. Kartın 2018 yılında banka müşterilerine de dağıtılması bekleniyor. Combo Kart, beraberinde birçok yeniliği getirmesi bekleniyor. Örneğin kredili mevduat hesabına vade farksız taksit gibi cazip avantajları getirecek. Combo Kart, kredi kartı özelliği kullanılarak alışveriş yapılması halinde kazanılan puanlar ile müşteriler, Ziraat Bankası’nın anlaşmalı olduğu üye işyeri ve mağazalarda bedava alışveriş yapabilecek.

Kredi Kartı Aidatı Alınmayacak

Ziraat Bankası Combo Kart’ın kredi kartı özelliğini kullanan müşteriler için eğer belli bir miktar harcama sözü verirse aidat yansımayacak. Banka ve kredi kartının aynı kartta birleştiği Ziraat Combo Kart’ın daha pek çok farklı yeni özellik getirmesi bekleniyor.

Kaynak; Banka Kredileri


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın