Ziraatten Nefes Kredisi Nedir ?

Ziraat Bankası her alanda başarılı işlerin altına imzasına yer verdiği gibi nefes kredisi kapsamında da faydalar sağlamaya devam etmektedir. Nefes kredisi , 2017 yılında faaliyete geçmeye başlamaktadır. Nefes kredisi Kobilerin nakit ihtiyaçlarını karşılama amaçlı düzenlenmiş bir çalışmadır.

Kobi Nedir ?

 

 

Türkiye`deki küçük ve orta şirketlerin genelde % 99 oranında yer kaplamaktadır. Küçük işletme ve ya kurumların adlandırılmalıdır. Kobilere Ziraat nefes kredisi başvurusu sağlayan şirketlerin başında Ziraat Bankası yer almaktadır. kobilere , böylesi yararlı ve işlevsel kredi seçeneği sunulması beraberinde daha sağlam ilerlemektedirler. Böyle bir destek sağlanmasaydı eğer , iş alanlarında daha da kabuklarına çekilerek yavaşça yok olacaklardı. Fakat Ziraat Bankası ve Denizbank desteği ile KOBİLERİN daha çok cesaretini arttırarak , yok olmaları yerine daha fazla var olmalarını amaçlamışlardır.

Nefes Kredisi Özellikleri Nelerdir ?

 

2017 yılında faaliyete geçmiş olan , nefes kredisi zaten başlı başına bir ayrıcalıklı özelliktir. Çoğu insan hala nefes kredisi nedir cümlesinin cevabını verememektedir. İnsanların bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmeleri gerekmektedir. Nefes kredisinden yararlanan KOBİLER düşük faizli  seçenekleri sunmaktadır. Kimi zaman bankalardan kredi çekemeyen kobilerde bulunmaktadır.

Böyle sorunlar baş gösterdiği zaman KOBİLERİN en büyük yardımcısı Kredi Garanti Fonu olmaktadır. Bununla beraber nefes kredisinde de aynı yardımları sağlamaya devam etmektedir. Kredi Garanti Fonu kredi çekmek isteyen kobilere kefil olmaktadır. Bu şekilde , rahatlıkla kredisini çeken KOBİLER aynı zamanda bankaların problemlerini de hiç etmektedir.

Nefes Kredisi Çekmek İçin Ne Yapmalıyız ?

 

Elbette ki , nefes kredisinden faydalanmak isteyen kobiler, projenin gerçekleşmesini sağlayan Ziraat Bankasına ve ya yardımcı destek Denizbank şubelerine gitmeleri  gerekmektedir.Bu krediden yararlanmak için ilk önce Sanatkarlar Odasına üyeliğinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sanatkarlar odasına üye olmayan kobiler ne yazık ki nefes kredisine başvurma işlemlerini gerçekleştiremezler. Fakat üyeliğinizi gerçekleştirdiğinizde size verilen belge dahilinde her iki bankadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu krediden yararlanmak için kişiler nefes kredisi veren bankalar araştırmaları yapmaktadır. Fakat çıkan sonuç bu iki bankadan başkası olmayacaktır. Eğer nefes kredisinden yararlanıyorsanız aylık ödeme durumunuz , aşağıdaki gibi olacaktır.

 

 

-10.000 TL için 12 ay gerçekleşir. Faiz oranınız % 0.83 şeklinde olmaktadır. Aylık ödeyeceğiniz miktar ise 881 TL olarak belirtilmektedir.

-20.000 TL için 12 ay gerçekleşir. Faiz oranınız %0.83 şeklinde olmaktadır. Aylık ödeyeceğiniz miktar ise 1762 TL olarak belirtilmektedir.

Nefes Kredisinden Yararlanamayacak Olanlar

 

Nefes kredisinden ne yazık ki herkes yararlanamamaktadır. Çünkü bazen çekilen bu tür krediler , bankalar arası borç kapatma gibi durumlar dahilinde kullanılmaktadır. Bunların haricinde ise;

-Mali Müşavirler                       -Eczaneler

-Esnaf Odası Üyeleri                 -Emlak Çalışanları

bu kategoride yer alan kişiler nefes kredisi alamamaktadır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 24 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın